JAK DUŻY TORT ZROBIĆ – obliczanie ilości porcji

by Magdalena Indyka
jak duży tort zrobić dla 20 osób, tort dla 30 osób, ile porcji tortu dla 40 osób, jak obliczyć ilość porcji w torcie, jaka średnica tortu a ilość porcji,
image_print

Jak duży tort zrobić dla 20, 30 bądź 40 osób? To pytanie słyszę bardzo często od moich obserwatorów i czytelników. Tutaj szczerze przyznam, iż na to pytanie przez długi czas nie znałam odpowiedzi.

Na co dzień robię torty wyłącznie dla siebie i rodziny, która ma swoje upodobania. Dlatego dla mnie ważniejsze jest to, aby tortu wystarczyło dla każdego z gości i została duża dokładka na drugi dzień do kawy :). Z racji tego czym na co dzień się zajmuję muszę mieć też pewność, że zostanie mi kawałek tortu do zdjęć. Bez tego nie mogłabym pokazać moim czytelnikom zdjęcie z przekroju tortu :).

Jaką średnicę tortu zrobić aby wystarczyło dla wszystkich gości było jednym z pierwszych pytań, na które razem z Agnieszką Obłozą odpowiedziałyśmy w naszym nowym odcinku na Kanale Tortowym. Agnieszka dokładnie omawia jak duży tort zrobić, aby dla każdego z gości starczyło i nie zrobić za małego lub za dużego tortu. Informacje podane przez Agnieszkę będą przydatne nie tylko dla osób, które robią torty dla najbliższych ale i dla tych, którzy robią torty na zamówienie. 

Aby zapewnić każdemu gościowi satysfakcję, warto stworzyć indywidualny plan i dokładną rozpiskę. Mimo starań o doskonałość, trudno jest spełnić oczekiwania wszystkich. Dlatego ważne jest, aby każdy z Was zaangażował się w tworzenie własnej rozpiski i trzymał się jej. Pomoże Wam w tym narzędzie, o którym mówi na najnowszym odcinku Agnieszka :). 

KLIKNIJ w poniższe zdjęcie, aby posłuchać wszystkiego o barwnikach!
Subskrybuj Kanał Tortowy aby nie przegapić kolejnych odcinków!

Dobór odpowiedniej wielkości tortu do liczby gości może być prawdziwym wyzwaniem, zwłaszcza dla tych z nas, którzy nie są doświadczonymi cukiernikami. Chcemy, aby wszyscy nasi goście byli zadowoleni i najedzeni. Często staramy się, żeby dla każdego wystarczyło i jeszcze zostało na małą dokładkę.

Moje kawałki tortu mają zazwyczaj grubość około 2,5-3 cm. Jednak trzeba wziąć pod uwagę, że inaczej kroi się tort z kremami na śmietanie czy na budyniu z masłem. A jeszcze inaczej pokroimy tort bezowy. Na wielkość naszych kawałków tortu wpływa również wysokość tortu.

Przy planowaniu wielkości tortu warto również wziąć pod uwagę różne preferencje gości, które są inne w danym rejonie kraju. Nie chcemy, aby ktoś pozostał głodny, ale też nie chcemy marnować nadmiaru jedzenia. Warto zatem dokładnie przemyśleć wielkość tortu, aby każdy mógł cieszyć się smakiem.

jak duży tort zrobić dla 20 osób, tort dla 30 osób, ile porcji tortu dla 40 osób, jak obliczyć ilość porcji w torcie, jaka średnica tortu a ilość porcji,

jak duży tort zrobić dla 20 osób, tort dla 30 osób, ile porcji tortu dla 40 osób, jak obliczyć ilość porcji w torcie, jaka średnica tortu a ilość porcji,

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz

2 komentarze

Agnieszka 20/03/2024 - 13:07

Witam proszę o poradę jakiej wielkości powinien być tort kwadratowy na 25 osób

Odpowiedź
Magdalena Indyka 20/03/2024 - 19:59

Nie robię na co dzień kwadratowych tortów. Agnieszka na filmie super wyjaśniła jak sobie samemu obliczyć wielkość kwadratowego tortu: https://youtu.be/oOOHYgD0oeU?si=4OzJy12e69pMfaNR Polecam skorzystać 🙂

Odpowiedź